Cosovan Attila és Fenyvesi Bori tervezőpáros és házaspár vagyunk. Attila tervezőművész és egyetemi tanár, Bori építész tervezőművész és belsőépítész.
A környezetünk mély megismerése, megértése és tervezése a lételemünk.
A tervezői kapcsolatteremtés (designkommunikáció) módszerével közelítünk a világhoz; a megválaszolandó kérdésekhez, megoldandó problémákhoz.
Van hogy arculatot és kommunikációt, máskor tereket és bútorokat tervezünk. Szeretjük alaposan körüljárni a felmerülő témákat, így tudjuk megszelídíteni azt amivel foglalkozunk.
Az újnak úgy adunk teret, hogy a régit, az állandó értéket keressük és óvjuk.
A tervezői munka mellett szeretjük a kétkezi munkát is, illetve a kétkezi munkát szeretjük művészi szinten végezni.
Az anyagtalan fantázia terei és a kézzelfogható valós - természet vagy ember alkotta - terek között folyamatosan mozgunk és néha megpihenünk ott, ahol éppen vagyunk.
COSI / ATI
Dr. Cosovan Attila Róbert (Máramarossziget, Románia, 1970. március 25. –) vagyok; tervezőművész, vizuális-kommunikáció tervező, a MOME és a BUDAPESTI CORVINUS EGYETEM tanára, a COANDCO DESIGNCOMMUNICATION KFT. alapítója, a COnSENS és KÖZiDEM együttműködési ökoszisztéma alapítója, a DIS.CO című könyv írója és tervezője. Főbb kutatási és alkotói területeim: teljes körű termék-, szolgáltatás-, márka-, vállalkozásfejlesztés és kommunikáció, tanácsadás, mentorálás.
Jelenleg az oktatói munka mellett az általam kifejlesztett tervezői kapcsolatteremtés módszertanának a lehetőségeit kutatom és integrálom tervezőművészi praxisomba. Eredményeim jelenleg - az általános digitális lenyomat mellett a 2001-ben általam alapított COANDCO.CC weblapon is megtalálhatók, ahol jelenleg külső tanácsadó vagyok.
BORI
Fenyvesi Borbála Nóra – Bori (Budapest, 1985. október 16.), MOME-n végzett építész tervezőművész vagyok. Az egyetemi évek alatt született Iza lányunk és Max fiúnk, ebben az időszakban dolgoztam a SZELÍDÍTÉS tervezői módszerén is, amit a diplomatervem hivatott bemutatni, mint első fontos szakmai mérföldkő. Illetve a COANDCO külső munkatársaként belsőépítészeti projektekben vettem részt. Az Újirány csoport építészeti csapatában volt alkalmam gyakornokoskodni, ezek után vágtam bele a szabadúszó építész életbe.
Atival az amúgy külön futó projektjeinket is mindig megvitattuk, segítettük egymás munkáját. Így született meg az elhatározás, hogy közös tervezőstúdiót alapítsunk; a CosiBorit.